Etusivu
Kalkku
Endurokilpailut
Enduron numerot
CC-kilpailut
Muut kilpailut
Tulokset
Pistetilanne
Tiedotukset
Jäsenkerhot
Linkit
 

Enduron kilpailukalenteri

01.01. Kiinteät numerot 2018 Lajiryhmä
13.01. Team Örthén Yamaha Sprint Riihimäen Enduro Seura ry (RiES)Kansallinen, EnduroSprint
20.01. Peruttu
27.01. IX Karkkilan Sprint Enduro Karkkilan Moottorikerho ry Kansallinen, Sprint
03.02. Racingbike Stadionsprint Pukkilan Moottoriurheilijat ry Kansallinen
10.02. RAMIRENT U20 SM Enduro ME-Racing Team ry U20 SM, Kansallinen
17.02. XXIV Nummelan Nostotalkoot Nummelan Moottorikerho ryKansallinen, Sprint
25.02. XXIV Numibia Snow Enduro Numibia Racing Team ry Vet-Cup, Kansallinen
03.03. SM Lopen Enduro 2018 Riihimäki Riihimäen Moottoripyöräkerho Kahvakopla rySM, Kansallinen
17.-18.03. 83. PÄIJÄNTEEN YMPÄRIAJO SML SM ENDURO Helsingin Moottorikerho ryMM, SM, Kansallinen
14.-15.04. ItaliaEM
19.05. Sipoon Enduro Sprint Sipoon Moottorikerho ryKansallinen, Sprint
19.-20.05. RomaniaEM
26.05. 54. Toukokuunajo Orimattilan Moottorikerho ry U20-SM, Vet-Cup, Kansallinen
27.05. Kalkku ry vuosikokous Kalkku ryJäsenistö
16.06. SYMK 30V. JUHLAKILPAILU Sysmän Moottorikerho ryW-Cup, Kansallinen, Sprint
05.07. SuperEnduro SM Vantaan Moottorikerho ry SM
14.07. Vesijärven SM Enduro Salpausselän Moottorikerho rySM, Kansallinen
04.08. Enduro-Sprint / ISDE Tuki Hälvälä II Kangasalan Moottorikerho ryW-Cup, Vet-Cup, Kansallinen, Sprint
11.-12.08. RuotsiEM
18.08. Tohmajärvi Enduro 2018 Tohmajärven Enduroseura ryU20-SM, Vet-Cup, W-Cup, Kansallinen
01.09. Racing Bike Endurosprint Riihimäen Moottoripyöräkerho Kahvakopla ryKansallinen, Sprint
08.09. Bike Forum SM Enduro 2018 Jyvässeudun Enduroseura ry SM, Kansallinen
14.-16.09. PuolaEM
15.09. Kanteleen Herkkulenkki III Pukkilan Moottoriurheilijat ryKansallinen
29.-30.09. Seepsula SM Enduro Lauantai Vantaan Moottorikerho ry SM, Kansallinen, Joukkue-SM, C-joukkue
29.-30.09. Seepsula SM Enduro Sunnuntai Vantaan Moottorikerho ry SM, Kansallinen, V-joukkue
24.-25.11. Kalkun ajanottopäällikkö-kurssi Kalkku ryJäsenkerhot
08.12. 42. Kärme Kustaan Kiemurat Hämeenlinnan Moottorikerho ry Kansallinen, Partioajo
19.01. Tohmajärven ESKans
26.01. Karkkilan MKKans, sprint
02.02. Pukkilan MuKans, stadionenduro
09.02. ME-RacingSM, U20-SM, Kans
16.02. Nurmijärven MKU20-SM, W-cup
23.02. Riihimäen ESKans, sprint
02.03. Kangasalan MKSM, U20-SM, Kans
09.03. Helsingin MKKans, sprint
16.-17.03. Helsingin MKSM, V40-cup, V50-cup
06.-07.04. Gois, Portugali EM
04.05. Keski-Suomen MKKans
04.-05.05. Brezno, SlovakiaEM
18.05. Riihimäen MPKKV40-cup, kans, sprint
30.05. Orimattilan MKSM, U20-SM, V40-cup, V50-cup, kans
15.06. Keravan MSW-cup, kans
29.-30.06. Madona, LatviaEM
06.07. RC Kouvola W-cup, kans
17.08. Nummelan MKSM, Joukkue-SM, kans
24.08. Riihimäen MPKKSM, U20-cup, kans
31.08. Jämsän seudun MKV50-cup, W-cup, kans, sprint
06.-08.09. Heinolan MKEM ( SM 06.-07.)
21.09. Mäntsälän MKSM, U20-SM, V40-cup, V50-cup, kans
07.12. Hämeenlinnan MKPartioajo

 

Kilpailut RSS-feed